Obchody IDDRR w Piasecznie

15 listopada 2021 Obchody IDDRR w Piasecznie
Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Pierwszym Ogólnopolskim spotkaniu z okazji XXXI Międzynarodowego Dnia Ograniczania Skutków Katastrof (IDDRR), które odbyło się 5 listopada 2021 roku w Piasecznie.
Gośćmi byli urzędnicy różnych szczebli administracji rządowej i samorządowej, Dowództwo Wojska Obrony Terytorialnej, Zarząd Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn, Zarząd PCK Olsztyn, Hufcowy Warmińskiego Hufca Harcerzy Płomienie ZHR, Zarząd Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Kuratorzy Oświaty z całej Polski, Nauczyciele i Pedagodzy szkół powiatu piaseczyńskiego, Zarząd Ochotniczych Hufców Pracy Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Zarząd Krajowej Izby Domów Opieki.

W pierwszej części spotkania, zgromadzeni zapoznali się z dokonaniami zrealizowanymi przez dwa lata działalności Fundacji Gotowi.org, a także zobaczyli film wyprodukowany przez Fundację, prezentowany obecnie wśród uczniów polskich szkół.

W drugiej części eksperci dyskutowali o stanie przygotowania polskiego społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży, na sytuacje awaryjne. W panelu dyskusyjnym udział wzięli: Pani Beata Janowczyk, Szef Ryzyka w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Pan Andrzej Rokowski z Ogniochron S.A., Pan Józef Zalewski z Zarządu Powiatowego OSP, Pan Adam Jaszczuk z Zarządu PCK Olsztyn, Pani Marta Nawrocka Wice Dyrektor MOPS z Pruszkowa.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem podziękowań oraz Certyfikatów Gotowości za przygotowanie młodzieży i mieszkańców na katastrofy i zagrożenia.Jako partner Fundacji Gotowi.org zapraszamy do skorzystania z oferty warsztatów gotowości (pobierz). To unikalny program edukacyjno-społeczny, opracowany i realizowany przez zespół ekspertów Fundacji Gotowi.org.


© 2021 ogniochron.eu | OGNIOCHRON S.A. | ul. Przemysłowa 42 | 34-120 Andrychów, Polska
tel: +48 33 875 10 70 | e-mail: biuro@ogniochron.eu

Polityka prywatności i stosowania cookies

Realizacja strony weboski.pl