Wystawa "Bezpieczeństwo w domu. Gaśnica".

21 lutego 2022 Wystawa "Bezpieczeństwo w domu. Gaśnica".
18 lutego 2022 roku w galerii Curators’LAB w Poznaniu odbył się wernisaż wystawy pt. „Bezpieczeństwo w domu. Gaśnica”.

Ekspozycja jest efektem współpracy Uniwersytetu Artystycznego im. M. Abakanowicz z firmą OGNIOCHRON S.A. oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Celem wspólnego projektu było zwiększenie świadomości w zapewnieniu bezpieczeństwa poprzez posiadanie, prawidłowe przechowywanie i umiejętność użycia gaśnicy, która może ugasić większość palących się w domu przedmiotów i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia.

Studenci kierunku Wzornictwa zaprezentowali swoje spojrzenie na kwestie bezpieczeństwa przez pryzmat sztuki użytkowej. Zaproponowali nowatorskie formy i rozwiązania konstrukcyjne, które z powodzeniem można zastosować we współczesnych domach i mieszkaniach. Natomiast studenci kierunku Grafika zaprojektowali ciekawe infografiki, zachęcające do zaopatrzenia się w urządzenia gaśnicze, jako niezbędne do zgaszenia zarzewia ognia w domu.

Takiej wystawy jeszcze nie było! „Trzeba o tym mówić, trzeba to pokazywać i trzeba tworzyć takie gaśnice, żebyśmy wszyscy chcieli je mieć i w razie czego potrafili z nich skorzystać” – podsumowywali wernisaż organizatorzy.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w dniach od 18.02 do 13.03.2022 roku.

Prace studentów można zobaczyć tutaj.


© 2021 ogniochron.eu | OGNIOCHRON S.A. | ul. Przemysłowa 42 | 34-120 Andrychów, Polska
tel: +48 33 875 10 70 | e-mail: biuro@ogniochron.eu

Polityka prywatności i stosowania cookies

Realizacja strony weboski.pl